Sercih

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Film

 1-Hayat Güzeldir (1999)

Roberto Benigni’nin yönettiği hayat ve hayatı sevmek üzerine destansı bir yapım. Üzerine bir şeyler söylenmez mutlak izlenmesi lazım.

2-Büyük Diktatör (1940)

Charlie Chaplin’in yönettiği, oynadığı ve ilk sesli filmi olan başyapıttır. Halen izlenmedi ise mutlaka bu filme özel zaman ayrılması ve görülmesi lazım.

3-Milyoner  (2008)

Slumdog Millionaire yönetmeni Danny Boyle ve Loveleen Tandan başroller Dev Patel, Freida Pinto.  Hindistan’da geçen sürükleyici ve sıcak bir macera filmidir.

4-Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis yönetimindeki filmin başrolleri Tom Hanks, Robin Wright Penn, Gary Sinise.

Yaklaşık 40 yıllık bir dönemi çok orijinal bir senaryo üzerinden anlatan bir film.

5-Yeşil Yol (1999)

The Green Mile yönetmeni Frank Darabont, başroller Tom Hanks, David Morse, Barry Pepper. Dostluk, arkadaşlık ve iyilik üzerine bir yapımdır.

6-V for Vendetta (2005)

James McTeigue yönetimindeki filmin başrolleri Hugo Weaving, Natalie Portman, John Hurt.  Gelecekte diktatörlük haline gelmiş olan İngiltere’de geçen bir direnme ve özgürlük mücadelesi hikâyesi.

7-Otomatik Portakal (971)

A Clockwork Orange yönetmeni Stanley Kubrick, başroller Malcolm McDowell, Patrick Magee, WarrenClarke. Uzak bir gelecekte geçen şiddet ve insanı doğası üzerine çok sözü olan bir yapıttır.

8-Canım Kardeşim (1973)

Ertem Eğilmez’in kanser hastası Kahraman, abisi ve abisinin can dostu Halit’in üzerinde gerçekleştirdiği sinemanın en içten ve gerçek filmlerinden biri. Oyuncular Tarık Akan, Halit Akçatepe, Kahraman Kıral.

9-12 Maymun (1998)

Twelve Monkeys yönetmeni Terry Gilliam, başroller Bruce Willis, Brad Pitt, Madeleine Stowe. 1990 ‘lı yıllara gelecekten gelmiş ve Dünya’yı kurtulmaya çalışan James Cole (Bruce Willis)‘ün yaşadıkları anlatılıyor. Bilim kurgu türünün en nitelikli örneklerindendir.

10-Dünyalı (2007)

The Man from Earth yönetmeni Richard Schenkman, başroller David Lee Smith, John Billingsley, Alexis Thorpe. Büyük bölümü bir oda içinde geçen, özgün senaryo dalında Oskar almış bilim kurgu ve drama olarak nitelenen yapım. Konusu seyircileri perde karşısında hareketsiz bırakacak nitelikte.

Sercih

2009 senesinden günümüze kadar " İnternet " ortamında yer alan ve SEO, SEM, Web Tasarım ve Yazılım dünyasında kendine her geçen gün geliştirmeye çalışan kendi çapında Webmaster'ın arada sırada girdiği fakirhanesi. :)

Yorum Ekle