Sercih

TV Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Önemli Nokta

Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İşte televizyon alırken dikkat edilmesi gereken 5 önemli nokta şudur;

1- Televizyonun Hangi Odaya konulmasının Belirlenmesi: Televizyon alırken dikkat edilecek ilk önemli nokta televizyonun hangi odada kullanılacağıdır. Odanın boyutuna göre alınacağı için televizyonun inç boyutunun belirlenmesi gerekmektedir. Bunun için öncelikle odanın kaç metre kare olduğu belirlenmelidir. 15 metre karelik bir oda için 32- 40 inç boyutlarında bir televizyon tercih edilebilir.

2- All-in –One Tv Tercih Edilmelidir: Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eski televizyonlar yerini teknolojik televizyonlara bırakmıştır. Bu durum televizyon markaları için de geçerlidir. Televizyon markalarının televizyonlar ile ilgili her hizmeti aynı kutu içerisinde vermesi gerekmektedir. İster dijital ister karasal yayın olsun televizyon kanallarını izleyebilmek için bir alıcıya gerek duyulurdu. Ancak son teknolojik televizyonlarda bu uydu alıcıları televizyonun kendi özelliği olarak üretilmektedir. Bu nedenle televizyon alırken bu özelliğin olup olmadığına dikkat edilmelidir.

3- Akıllı Televizyon Tercih Edilmelidir: Televizyon alırken dikkat edilecek bir başka unsurda hangi marka olursa olsun akıllı televizyonların tercih edilmesi gerekliliğidir. İnternet ile oldukça zaman geçirenler için akıllı televizyon uygulamaları daha etkin olarak kullanılabilmektedir. Bu nedenle televizyon alırken akıllı televizyon olmasına dikkat edilmelidir.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

4- Yüksek Çözünürlüklü Olmasına Dikkat Edilmelidir: Görüntü kalitesi açısından televizyon alırken yüksek çözünürlüklü olmasına dikkat edilmelidir. Yüksek çözünürlük televizyonların daha canlı olmasını sağlayacağından seyir zevkini de beraberinde getirecektir.

5- Marka Fiyat Dengesi İyi Planlanmalıdır: Televizyon alırken dikkat edilmesi gereken bir başka önemli nokta ise marka ve fiyat dengesinin iyi sağlanması gerekmektedir. Son çıkan televizyonlar 1000 TL’den başlayarak 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Bu fiyat aralığından düşük olan televizyonlar teknik olarak düşük seviyedeki televizyonlar olmaktadır

Sercih

2009 senesinden günümüze kadar " İnternet " ortamında yer alan ve SEO, SEM, Web Tasarım ve Yazılım dünyasında kendine her geçen gün geliştirmeye çalışan kendi çapında Webmaster'ın arada sırada girdiği fakirhanesi. :)

1 yorum

  • Televizyonu ekranı büyük diye aldım. 2 ay sonra arkadaşımın pc aracılığı olmadan nette gezdiğini görünce kendi televizyonuma parayı boşa verdiğimi düşündüm.