Sercih

En Yaygın İOS 10 Sorunları ve Çözümleri

Apple’ın kendi geliştirmiş olduğu İOS işletim sistemi, birçok Iphone modelinde kullanılmış olan bu yazılım birçok kullanıcı tarafından çok beğenilmiştir. Günümüzde yeni yazılım güncellemeleri birçok telefonun yazılımsal sorununu giderip yeni özellikler getirmiştir. Iphone modellerinde kullanılan İOS işletim sisteminin son yazılım güncellemesi ile gelen İOS 10’da İOS’un son sürümüdür. İOS 10 ile gelen yazılım güncellemesinin ardından da birçok sorun kullanıcıların baş belası olmuştur.

İos 10 hataları ve çözümleri
İos 10 hataları ve çözümleri

Batarya Sorunu

İOS 10 ile birçok kullanıcı telefonunun şarjının az gitmesi sorunu ile karşılaşmıştır. Bu sorun ile ilgili şarjınızın daha uzun gitmesini ufak önlemlerle çözebilirsiniz. Bunun için ekran parlaklığını düşürün. Ayrıca her fırsatta hücresel veriyi kapatın. Daha sonra ayarlar> genel > arka planda uygulama yenile kısmını kapatarak arka plandaki senkrasyonu kapatın. Son olarak da düşük güç modunu açarak şarjınızın daha uzun gitmesini sağlayabilirsiniz.

Bluetooth ve Wi-Fi Sorunu

İOS 10 ile gelen diğer sorun da bluetooth ve Wi-Fi bağlanmama sorunudur. Bunun için ayarlar> genel> sıfırla> ağ ayarlarını sıfırla butonu ile ağ ayarlarınızı sıfırlayabilirsiniz. Bu yöntem ile sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Aşırı Isınma Sorunu

İOS 10 güncellemesinin ardından yaşanan en büyük sorunlardan biri de telefonunuzun aşırı ısınma sorunu kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu sorun bir çok kullanıcıyı tedirgin etmektedir. Bu sorunu gidermek için ayarlar bölümüne girip gizlilik kısmına tıklayın. Daha sonra tanılar ve kullanım kısmına girerek otomatik göndermeyi kapatarak ısınma sorunundan kurtulabilirsiniz.

İOS 9’dan Yavaş

İOS 10’un diğer sıkıntısı ise kullanıcıları tarafından İOS 9’a göre daha yavaş olduğu sorunudur. Bunun için öncelikle ayarlar, genel, erişebilirdik, hareketi azalt kısmındaki kısımdan özel efektleri kapatın. Daha sonra yine ayarlar, genel, erişebilirdik, kontrastı artır kısmından kontrastı düşürün. Sorununuz çözülecektir.

Sercih

2009 senesinden günümüze kadar " İnternet " ortamında yer alan ve SEO, SEM, Web Tasarım ve Yazılım dünyasında kendine her geçen gün geliştirmeye çalışan kendi çapında Webmaster'ın arada sırada girdiği fakirhanesi. :)

1 yorum