Sercih

Xiomi Artık Kendi İşlemcisini Üretecek

Çin merkezli bir teknoloji firması olan Xiaomi artık kendi işlemcisini üretmeye başlayacak.

Son yıllarda teknoloji severler tarafından Fiyat/Performans lideri olarak bilinen Xiaomi kendini her geçen gün geliştirerek birçok alanda bu namını taşımaya başladı. Son çıkan haberlere göre Xiaomi’nin kendi işlemcisini geliştirmeye başlayacağı duyuruldu.

Xiaomi Artık İşlemci Üretecek
Xiaomi Artık İşlemci Üretecek

İşlemci sektörünün devleri haline gelen Qualcomm ve MediaTek ile bağımlılığını kesecek olan Xiaomi ilk işlemcisinin Snapdragon 600’e eş değer bir işlemci olacağı söyleniyor.

Xiaomi’nin üreteceği bu orta seviye işlemci tahmini olarak önümüzdeki sene piyasaya süreceği yeni bir cihazda görülmesi bekleniyor. Bu gelişme ile Xiaomi artık hem fazla işlemci maliyetinden kurtulmuş olacak ve bunun yanında Xiaomi’nin telefon fiyatlarında bir düşüş görülmesi bekleniyor. Tüm girdiği alanda adından söz ettiren Xiaomi işlemci işinde de başarılı olursa büyük bir rekabet ortamının oluşacağı kesin.

Sercih

2009 senesinden günümüze kadar " İnternet " ortamında yer alan ve SEO, SEM, Web Tasarım ve Yazılım dünyasında kendine her geçen gün geliştirmeye çalışan kendi çapında Webmaster'ın arada sırada girdiği fakirhanesi. :)

1 yorum