Sercih

SanDisk 1TB’lık Hafıza Kartı Tanıtıldı

Western Digital Corporation, fotoğraf ve video profesyonellerine yönelik düzenlenen dünyanın önde gelen ticaret fuarında, SanDisk 1TB terabayt SDXC kart prototipini gün yüzüne çıkardı. firma bu yeni hafıza kartını, 4K ve 8K bu gibi yüksek çözünürlüklü içeriklere yönelik artan taleplere yanıt verebilmek için geliştiriyor.

SanDisk'ten 1000 GB'lık Hafıza Kartı
SanDisk’ten 1000 GB’lık Hafıza Kartı

Bu konuyla ilgili olarak Western Digital Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, şunları söyledi:

“En ileri sınıftaki görüntüleme teknolojilerini sergilemek bizim için heyecan sağlayan. 16 sene önce ilk SanDisk 64MB SD kartı sunmuştuk. şimdi ise 1TB kapasiteyi bir gerçeğe dönüştürüyoruz. Aradan geçen yıllar boyunca hedefimiz hiç değişmedi; görüntüleme sektöründe yenilikler yapmayı sürdürmek ve bu sektörün hızını belirlemek. SanDisk 1TB SD kart prototipi bir diğer mühim gelişmeye de işaret ediyor. Bu da yüksek çözünürlüklü içeriklerin yanı dizi kapasite hassasiyetine sahip sanal gerçeklik, video gözetim ve 360 video benzeri uygulamaların olağanüstü bir hızla ilerlemesi.”

SanDisk tarafından duyurulan 1 tb’lık SDXC kartının fiyatı heni prototip aşamasında olduğu için bilinmiyor fakat 2014 yılında duyurduğu 512 GB’lık SDXC kartın fiyatı 800 dolar gibi hayli yüksek bir rakam olarak belirlenmişti.

Sercih

2009 senesinden günümüze kadar " İnternet " ortamında yer alan ve SEO, SEM, Web Tasarım ve Yazılım dünyasında kendine her geçen gün geliştirmeye çalışan kendi çapında Webmaster'ın arada sırada girdiği fakirhanesi. :)

Yorum Ekle